FAKTY A MÝTY O MAČKÁCH 1

FAKTY A MÝTY O MAČKÁCH 1

Nie všetko čo si o mačičkách myslíte je pravda

O mačičkách vieme toho celkom dosť a predsa sú to tajuplné tvory, ktorým ešte nie celkom rozumieme. Pozrime sa na fakty a mýty o mačkách.

MAČKY ŠÍRIA CHOROBY:

Iste mačky šíria choroby, ale hlavne medzi mačkami samotnými. Presne ako ľudia. Človek sa nadobuje vitamínmi a ide napriek chorobe do práce, mačka radšej niekde zalezie a snaží sa liečiť. Nakoľko však mačičky prenášajú choroby medzi sebou, preto ich treba očkovať a tie pouličné aj kastrovať, nakoľko k prenosu rôznych parazitov dochádza hlavne v čase ruje, ale aj pri bitke kocúrov. Opak je pravdou. Mačky liečia. Felinoterapia sa využíva aj u nás vďaka jej pozitívnym účinkom na psychiku človeka.

MAČKY ŠÍRIA TOXOPLAZMOZU:

Mačičky a mačkovité šelmy sú konečnými hostiteľmi tohto parazita, avšak medzihostiteľom môže byť prakticky každé zviera, ktoré sa dostane na náš stôl. Ak aj mačka je nakazená týmto parazitom infekčné oocysty vylučuje iba počas 2-3 týždňov počas celého svojho života. Potom už nikdy. A vylučuje ich trusom. Takže jediná možnosť ako sa môže človek nakaziť od mačky toxoplazmozou je, že sa dostane priamo do styku s mačacím trusom a aj to by ho musel prv zjesť. Skôr sa môžete nakaziť zle umytým ovocím/zeleninou alebo nedostatočne tepelne pripraveným mäsom.

MAČKY VIDIA PO TME:

Mačky majú omnoho lepší zrak ako človek. Dokážu zo zbytkového svetla, ktoré je už pre človeka tmou, vidieť. Ale ak je mačička v temnotemnej tme, je tiež pre ňu ťažšie vidieť avšak vďaka dokonalému sluchu, fúzikom a ostatným zmyslom sa vie určite lepšie zorientovať ako človek.

 

V nasledujúcom článku o mýtoch a faktoch o mačičkách si povieme o ďalších troch zaujímavostiach ako je napríklad to, že mačka smrdí alebo, že je mačička hlúpa.

ZANECHAŤ KOMENTÁR


0
Váš košík