Fakty a mýty o mačkách II

Fakty a mýty o mačkách II

Mačky smrdia

Osobne netuším odkiaľ prišla táto povera, ale každý, kto vlastní mačku vie, že mačička sama o sebe nesmrdí. Mačičky sú veľmi čistotné tvory, tretinu svojho času venujú čisteniu kožúška, takže nemôžeme hovoriť o špinavých či smradľavých tvoroch. Je však pravda, že napríklad nekastrovaný kocúr má tendenciu k značkovaniu. Hovoria mu to jeho hormóny, keďže kocúri vedia byť veľmi teritoriálni a aj napriek tomu, že v byte nie je žiadny sok, je to inštikt, ktorý nepretvoríme. Jedinou možnosťou je kastrácia. Kocúrik tak prestane značkovať a trošku “schladí hormón”. Avšak kocúrom ostane i naďalej. Ak čistite pravidelne záchodík, tak žiadna mačička vám smrdieť nebude, a to ich môžete mať niekoľko.

Mačky sú hlúpe

Mačičky od samotnej podstaty hlúpe nemôžu byť. Mačkovité šelmy patria k najväčším dravcom a preto musia disponovať umom sebe vlastným. Naše domáce mačičky sú viac pohodlné. Misku majú plnú a nemusia už toľko loviť myši ako ich predchodkyne. Avšak aj mačičku naučíte na povely. Mačka sa naučí sadnúť, ľahnúť, vie sa naučiť triky, len to chce trochu trpezlivosti a správneho prístupu. Nie každá mačička však je na tento štýl povelov narodená. Niektoré sú jednoducho tu, aby nás potešili svojou prítomnosťou, iné sú hravé a chcú sa učiť nové triky. Mačky same o sebe sú veľmi zvedavé a skúšajú všelijaké srandy, takže potenciál má naozaj každá ak sa jej budete venovať. 

Naša Arya je typická britka, som tu, aby ste ma hladkali. Ale naša Kyra – mainka, tá je viac aktívna a aj trik “sadni” sme ju naučili tak, že keď vidí jedlo automaticky si sadne a nemusíte jej nič hovoriť 😀 

ZANECHAŤ KOMENTÁR


0
Váš košík